Bilici Yatırım – BLCYT Hisse Senedi

0
1119

BİLİCİ YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – BLCYT

1950 yılında kurulan Bilici Yatırım Sanayi Ve Ticaret A.Ş., zirai faaliyetler gerçekleştirmektedirler. Özellikle pamuk alanında faaliyetlerde bulunan Bilici Yatırım, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi’ndeki tesisleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2006 yılında kojenerasyon tesisini faaliyete geçirerek kendi enerjilerini üretmeye başlayan Bilici Yatırım, 17.747 metrekare kapalı tesislerinde üretimini gerçekleştirmektedir.

Ayrıca 60 bin narenciye ve 70 bin zeytin ağacına sahip olan Bilici Yatırım, tekstil ve tarım sektörlerinin yanı sıra 2007 yılında turizm sektörüne de yönelerek, Adana’nın merkezinde 5 yıldızlı modern bir otel yapmak için arsa satın almıştır. 203 oda kapasiteli bu proje, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile beraber yürütülmektedir.

BLCYT işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Bilici Yatırım’ın faaliyet konusu iplik büküm, boya-apre, inşaat, turizm ve enerjidir. Bilici Yatırım, imalat sanayii, dokuma, giyim eşyası ve deri, dokuma sanayii sektörlerine hizmet vermektedir.

Bilici Yatırım Borsa İstanbul’da BIST SINAİ, BIST ANA, BIST TEKSTİL, DERİ, BIST TÜM, BIST TÜM-100, BIST Adana endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.