Batısöke Çimento – BSOKE Hisse Senedi

0
4687

BATISÖKE SÖKE ÇİMENTO SANAYİİ T.A.Ş.  – BSOKE

1955 yılında kurulan Batısöke Söke Çimento Sanayii T.A.Ş., yıllık 1 milyon ton klinker, yıllık 1.375 milyon ton çimentoya üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Batısöke Söke Çimento’nun ürün yelpazesi içerisinde Portland Klinkeri, Portland Çimentoları, Katkılı Çimentolar, Uçucu Küllü Çimentolar, zorlu ve özel bir çalışma gerektiren Sülfata Dayanıklı Çimento bulunmaktadır.

Batısöke Söke Çimento, 1993 yılında BATIÇİM Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Satın alınmanın ardından 1997 yılında Entegre II. Klinker Üretim Hattı, Çimento Değirmeni, Paketleme Tesisi hizmete girmiş ve 2002’de Burdur’un Çavdır İlçesi’nde 375.000 ton/yıl çimento öğütme kapasiteli Çavdır Öğütme ve Paketleme Tesisi BATIÇİM‘den devralınmıştır.

BSOKE işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Batısöke Söke Çimento’nun faaliyet konusu agrega, klinker, çimento üretimi ve satışıdır. Batısöke Söke Çimento, imalat sanayii, taş ve toprağa dayalı, taş ve toprağa dayalı diğer sanayi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Batısöke Söke Çimento Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST SINAİ / BIST ANA / BIST TAŞ, TOPRAK / BIST 100 / BIST TEMETTÜ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.