Componenta – COMDO Hisse Senedi

0
1560

COMPONENTA DÖKÜMCÜLÜK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. – COMDO

1918’de Finlandiya Helsinki’de kurulan Componenta Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş. Türkiye’deki faaliyetlerine 1973’te Manisa’da başlamıştır. Müşterilerine döküm alanında çözümler sağlayan Componenta Dökümcülük, Türkiye, Finlandiya ve İsveç’te döküm, dövme ve işleme parçaları üretmesinin yanında, Almanya, İtalya ve İngiltere’de müşteri hizmetleri merkezleri ve satış ofislerine sahiptir. Componenta Dökümcülük 1973 yılında Orhangazi-Bursa, Türkiye’de kurulmuş ve 1977 yılında demir döküm üretimine başlamıştır. Manisa Alüminyum dökümhanesi 1999 yılında Döktaş’a katılmıştır. 2006 yılı aralık ayından beri Orhangazi ve Manisa tesisleri Componenta grubunun parçası olarak, grubun bir iş birimini oluşturmaktadır.

Hisse senetleri Borsa İstanbul (BIST) ile beraber Finlandiya’daki Nasdaq Helsinki’de işlem gören Componenta Dökümcülük ‘ün hisse senetleri 1986 yılından beri Türkiye’de işlem görmektedir.

COMDO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Componenta Dökümcülük, otomotiv ve diğer sanayi kolları için pik, sfero, alüminyum, çelik ve temper döküm dahil olmak üzere her türlü döküm ve döküm işleme faaliyetinde bulunmak ve bunların ticareti ile iştigal etmek amacı ile kurulmuştur. Ayrıca, döküm sanayi ile ilgili hammadde, yarı mamul, mamul ve her türlü yardımcı malzeme üretebilir ve pazarlayabilir; kara taşıtları, tarım ve iş makineleri ve bunların her çeşit aksamının üretim ve ticaretini yapabilir.

Componenta Dökümcülük Borsa İstanbul’da BIST Bursa / BIST TÜM / BIST 100 / BIST METAL ANA / BIST SINAİ / BIST ANA endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.