Dyo Boya – DYOBY Hisse Senedi

0
1069

DYO BOYA FABRİKALARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – DYOBY

1927 yılında İzmir’de kurulan Dyo Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., saat boyaları, deniz boyaları, metal sanayi boyaları, mobilya boya ve vernikleriyle sentetik reçine ve polyester, isi yalıtım,  fırça rulo, oto tamir boyaları alanlarında faaliyet göstermektedir. Yaşar Holding’e bağlı olan DYO, Yasaş, Bayraklı ve Akril firmalarının birleşmesiyle kurulmuştur.

Üretimini İzmir Çiğli, Gebze-Dilovası ve Manisa-Turgutlu mevkiinde bulunan üç üretim tesisinde sürdüren DYO, Dyo ve Dewilux markaları altında binden fazla ürün, 3 binden fazla ambalaj ve 60 binden fazla renk sunarak 1.100 kişilik istihdam yaratmaktadır. DYO, yurt genelinde 220 renk pınarı makinesi ve 24 adet renk evi mevcuttur. Tüm renk skalasını gösteren renk kartelalarının yani sıra, zaman içinde değişen renk tercihlerinden yola çıkarak, müşteri talepleri doğrultusunda 7 renkten oluşan “softone” renk kartelası pazara sunmuştur.

DYOBY işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören DYO’nun faaliyet konusu boya, vernik, reçine ve sair yüzey kaplama ve yapı malzemeleri üretimi ve satışıdır. DYO imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, diğer kimyasal ürünler sanayii sektörlerinde hizmet vermektedir.

DYO, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST Kocaeli / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST ANA / BIST SINAİ / BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.