Ege Endüstri – EGEEN Hisse Senedi

0
1384

EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş. – EGEEN

1974 yılında İzmir’de kurulan Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., otomotiv sektörü için dingil ve dingil parçaları geliştirmekte ve üretmektedir. Yüzde 64’ü Bayraktar Grubu’na ait olan Ege Endüstri,  Amerika, Avrupa, Asya ve Türkiye’de DAIMLER, MAN, SCANIA, ISUZU, FORD gibi ana sanayi firmaların tedarikçisi konumundadır.

İzmir Pınarbaşı’nda ve Ege Serbest Bölge’de kurulu iki fabrikasında operasyonlarını yürüten Ege Endüstri’nin üretimini gerçekleştirdiği ürünler iç pazar dışında A.B.D., Almanya, Fransa, İsveç, İngiltere, İskoçya, İtalya, Finlandiya, Brezilya ve Avustralya olmak üzere geniş bir hattaki müşteriler tarafından kullanılan Ege Endüstri, ISO TS 16949, ISO 14001, OHSAS 18001, Ford Q1 belgelerine sahiptir.

EGEEN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Ege Endüstri’nin faaliyet alanı otomotiv yan sanayidir. Ege Endüstri imalat sanayii, metal eşya, makine ve gereç yapım, taşıt araçları sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ege Endüstri, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST SINAİ / BIST İzmir / BIST METAL EŞYA, MAKİNA / BIST YILDIZ / BIST TEMETTÜ 25 / BIST 100 / BIST 100-30 / BIST 50 / BIST TEMETTÜ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.