Frigo Pak Gıda – FRIGO Hisse Senedi

0
1228

FRİGO-PAK GIDA MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – FRIGO

1984 yılında kurulan Frigo-Pak Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bursa İnegöl’de 30 bin metrekare arsa üzerine 27 bin metrekare kapalı alanda kurulu olan fabrikasında, gazlı ve gazsız içecekler, meyve suyu, konserve ve dondurulmuş gıda ve 2011 yılındaki yatırımları ile meyve püreleri, salçalar (domates, biber), pizza sosu gibi domates ürünleri üretmektedir. Frigo-Pak üretiminin tamamını başta İngiltere ve ABD olmak üzere Almanya ve Japonya dahil 14 ülkeye  ihraç etmektedir.

Frigo-Pak ihracat yaptığı ülkelere yönelik NATIONAL BRITANNIA Certificate of Conformity, UKAS INSPECTION Certificate of BRC Inspection Grade A, ISO ve HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) kalite belgelerine sahiptir.

FRIGO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Frigo-Pak’in faaliyet alanı dondurulmuş ve konserve edilmiş meyve sebze, meyve suyu, meyve ve sebze püreleri ve salça imalatıdır.Frigo-Pak, imalat sanayii, gıda, içki ve tütün, gıda maddeleri sanayii sektörlerine hizmet vermektedir.

Frigo-Pak, Borsa İstanbul’da YAKIN İZLEME PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.