Gentaş – GENTS Hisse Senedi

0
1539

GENTAŞ GENEL METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – GENTS

1972 yılında Bolu’da kurulan Gentaş Genel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., CPL, HPL ve kompakt laminat Werzalit üretimi konusunda faaliyet göstermektedir. Gentaş’ın bünyesinde yer alan Gentaş Werzalit, 200 bin metrekare alanda yılda 2 milyon adet üretim kapasitesine sahiptir.  GENPAZ A.Ş., Gentaş’ın üretimini gerçekleştirdiği werzalit ve metal ürünlerin Türkiye pazarı’ndaki dağıtım ağını oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Gentaş Laminat, 25 bin metrekare kapalı alanda, yıllık 18 milyon metrekarelik üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Gentaş Kimya Sanayi Pazarlama A.Ş., şirketin ihtiyaç duyduğu  tutkal ve reçine ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

GENTS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Gentaş’ın fiili faaliyet konusu, Alman WERZALİT Firması lisansı ile masa tablaları, okul sıraları, sandalye oturak -arkalıkları, yapı profilleri ayrıca emprenyeli kağıt, laminat üretimi ve satışıdır. Gentaş, imalat sanayii, orman ürünleri ve mobilya, ağaç mobilya ve döşeme sanayi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Gentaş, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST TEMETTÜ / BIST ANA / BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM / BIST TÜM / BIST SINAİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.