Gediz Ambalaj – GEDZA Hisse Senedi

0
5257

GEDİZ AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – GEDZA

1982’de Kütahya’da kurulan Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’nin ilk ve tek polipropilen çift katlı oluklu levha fabrikası olarak faaliyet göstermektedir.  İştiraki olan Gediz Plastik A.Ş ile birlikte Kalite Yönetim Sistemi ile faaliyet gösteren Gediz Ambalaj 5 adet İtalyan üretim hattı, levha şekillendirme üniteleri ve geri dönüşüm tesisi ile Avrupa’nın en büyük üreticilerinden biridir.

GEDZA işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Gediz Ambalaj’ın faaliyet konusu plastikten yarı mamul halde profil, çubuk, tabaka, levha, blok, film, folyo, şerit v.b ile monofilament imalatı. (naylon brandalar dahil) polipropilen oluklu levha (buzdolabı arka duvarı, çeşitli ambalaj malzemeleri, seperatörler, kırtasiye ve büro klasörleri ,kutular) üretimi gerçekleştirmektedir. Gediz Ambalaj, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Gediz Ambalaj, Borsa İstanbul’da BIST SINAİ / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST KOBI SANAYİ / BIST TÜM / BIST ANA / BIST 100 endekslerine dahilidir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.