Global Yatırım – GLYO Hisse Senedi

0
1995

GLOBAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. – GLYO

1990 yılında kurulan Global Yatırım Holding A.Ş., yatırım bankacılığı alanında faaliyet göstermektedir. Global Yatırım, liman altyapısı sektöründe, 2004 yılında kurulan iştiraki Global Liman İşletmeleri kanalıyla yat limanlarını ve denizcilikle ilgili diğer tesisleri geliştirip işletmektedir. 2011 yılında Naturelgaz’da yüzde 25 oranında hisse sahibi olan Global Yatırım Holding, 2013’te hisse oranını yüzde 80’e çıkarmıştır. Naturelgaz faaliyetlerini EPDK (Enerji Piyasası Denetleme Kurumu)ve Sanayi Bakanlığı’ndan aldığı üç farklı lisans çerçevesinde yürütmektedir. Ayrıca ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi, aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler konusunda da hizmet veren Global Yatırım, İstanbul’da Vakıfhan No. 6, Denizli Sümerpark, Van AVM Gelişim Projesi ve Kıbrıs’ta Aqua Dolce Resort da yatırımları bulunmaktadır.

GLYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Global Yatırım’ın  esas amacı kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak bunların yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim meselelerini toplu bir bünye içerisinde ve ekonomik dalgalanmalara karşı yatırımların güvenliğini artırmak ve böylece bu şirketlerin sağlıklı şekilde ve milli ekonominin gereklerine uygun olarak gelişmelerini ve devamlılıklarını teminat altına almak ve bu amaca uygun ticari, sınai ve mali girişimlerde bulunmaktır. Global Yatırım mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde hizmet vermektedir.

Global Yatırım, Borsa İstanbul’da BIST MALİ / BIST İstanbul / BIST TÜM / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST 100-30 / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST 100 / BIST YILDIZ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.