GSD Denizcilik – GSDDE Hisse Senedi

0
937

GSD DENİZCİLİK GAYRİMENKUL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – GSDDE

1992 yılında kurulan GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., kuru yük gemilerine yaptığı yatırımlarla, uluslararası deniz taşımacılığı alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Borsa İstanbul’a (BIST) kote, halka açık ilk ve tek denizcilik firması olan GSD Marin, ilk gemi siparişlerini 2012 yılında Güney Kore’de yerleşik Hyundai Mipo tersanesine vermiş ve 2013 yılında teslim aldığı 2 adet 39.000 DWT kapasiteli kuru yük gemisi  ile  armatörlük faaliyetlerine başlamıştır. orsa İstanbul’a kote, halka açık ilk ve tek denizcilik firması olan GSD Marin, ilk gemi siparişlerini 2012 yılında Güney Kore’de yerleşik Hyundai Mipo tersanesine vermiş ve 2013 yılında teslim aldığı 2 adet 39.000 DWT kapasiteli kuru yük gemisi  ile  armatörlük faaliyetlerine başlamıştır.

GSDDE işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören GSD Marin’in faaliyet konusu ulusal ve uluslararası denizlerde taşımacılık ve armatörlüktür. GSD Marin, ulaştırma, haberleşme ve depolama, ulaştırma, taşıma ile ilgili diğer hizmetler sektörlerinde hizmet vermektedir.

GSD Marin, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST ANA / BIST İstanbul / BIST TÜM / BIST ULAŞTIRMA / BIST HİZMETLER endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.