Galatasaray – GSARAY Hisse Senedi

0
4788

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. – GSARAY

1905 yılında kurulan Galatasaray Spor Kulübü’nün futbol branşındaki ürünlerini pazarlamak amacı ile kurulan Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş., Galatasaray taraftarlarına daha etkin hizmet verilmesi, futbolun tüm mali, ticari ve sportif faaliyetlerinin en iyi biçimde yönetilmesi, Galatasaray markasının  yurt içi ve yurt dışındaki ününün artırılması, gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi ve Galatasaray Spor Kulübü’nün Avrupa’nın ilk 20 kulübü arasına girmesi hedeflenmektedir.

Hisse Senetleri Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Galatasaray Sportif’in yüzde 68.75’i Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ninken halka açık kısmı yüzde 31.25’tir.

GSARAY işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Galatasaray Sportif’in temel amacı, medya, reklam ve imaj pazarlama haklarının parasal değerini en üst düzeye çıkarmaktır. Şirket, bu alandaki gelirlerini artırmak için iyi belirlenmiş stratejiler izlemekte ve önemli bir potansiyel yaratmaktadır. Galatasaray Sportif, EĞİTİM, SAĞLIK, SPOR VE DİĞER SOSYAL HİZMETLER, TOPLUM HİZMETLERİ SOSYAL VE KİŞİSEL HİZMETLER, SPOR HIZMETLERİ sektörlerinde hizmet vermektedir.

Galatasaray Sportif, Borsa İstanbul’da BIST SPOR / BIST İstanbul / BIST 100 / BIST TÜM / BIST 100-30 / BIST YILDIZ / BIST HİZMETLER endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.