Hürriyet – HURGZ Hisse Senedi

0
4332

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK – HURGZ

1948 yılında yayın hayatına başlayan Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık, sektörünün öncü gazetesi konumunu küresel bir medya markası olma iddiasıyla geleceğe uzanmaktadır. Basılı gazetesiyle her gün 1,6 milyon kişiye ulaşman Hürriyet, web-cep- tablet’den günde 6.8 milyon ziyaretçiye ulaşmaktadır.

Doğan Holding’in bünyesinde varlığını sürdüren Hürriyet, küresel ekonominin güçlü bölgesel aktörlerinden biri olarak yıllar içinde sektörel gelişmeler ve ihtiyaçlar doğrultusunda esas iş alanı olan gazeteciliğin yanı sıra basım, dağıtım, internet hizmetleri, kitap yayıncılığı, ilancılık, TV program yapımcılığı ve pazarlama alanlarında da bağlı ortaklıkları ve iştirakleri aracılıyla Türkiye’de ve yurtdışında çalışmalarını sürdürmektedir. 2007 yılında satın alınan ve bugün için yüzde 74.28’ine sahip olunan Trader Media East Ltd şirketi Londra Borsası’nda ikincil piyasada işlem görmektedir. Lider bir reklam yayıncılığı şirketi olarak öne çıkan Trader Media East Ltd’nin Rusya, Belarus, Ukrayna, Kazakistan’da bağlı ortaklıkları bulunmaktadır.

HURGZ işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Hürriyet’in ana faaliyet konusu gazetecilik, gazete ve benzeri süreli veya süresiz her türlü basılmış eserlerin yayımı, elektronik ortamda veya basılı şekilde yayını, satışı ve dağıtımı ile ulusal ve uluslararası düzeyde program, görsel, işitsel, video, film ve reklam yapım ve tanıtım işleri yapmaktır. Hürriyet, imalat sanayii, kağıt ve kağıt ürünleri, basım ve yayın, basım, yayım ve bunlara bağlı sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Hürriyet, Borsa İstanbul’da BIST YILDIZ / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST 100-30 / BIST 100 / BIST İstanbul / BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM / BIST TÜM / BIST SINAİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.