Hektaş – HEKTS Hisse Senedi

0
1220

HEKTAŞ TİCARET T.A.Ş. – HEKTS

1956 yılında Adana’da kurulan Hektaş Ticaret T.A.Ş., beşeri ilaç üretimi ve pazarlaması  konularında faaliyet göstermektedir. Portföyünde 350’den fazla zirai ilaç ve gübreler ile 25’den fazla veteriner ilacı bulunan Hektaş, ürünlerinin pazarlama ve satış faaliyetleri 7 ilde bulunan bölge müdürlükleri tarafından sağlanmakta, ayrıca 5 bölge müdürlüğümüzde temsilcilik bazında veteriner ilaçları satış organizasyonu gerçekleştirilmektedir.

OYAK, 1963 yılında Hektaş’ın ortakları arasına girmiş ve 1981 yılında %53,8 hisse ile en büyük ortak durumuna gelmiştir. OYAK’ın ortaklığı sonrası Hektaş 1981 yılında halka açılmış, 1986 yılında hisse senetleri borsada işlem görmeye başlamıştır.

HEKTS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Hektaş’ın ana faaliyet konusu tarım ve veteriner ilaçları imal, ithal ve pazarlamasıdır. Hektaş, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, diğer kimyasal ürünler sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Hektaş, Borsa İstanbul’da BIST TEMETTÜ / BIST Kocaeli / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST SINAİ / BIST 100 / BIST TÜM / BIST ANA endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.