İhlas Gazetecilik – IHGZT Hisse Senedi

0
4358

İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. – IHGZT

1970’te kurulan İhlas Gazetecilik A.Ş., gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. İhlas Gazetecilik, bünyesindeki matbaa işletmeleri ile yayın yönetiminin entegrasyonunu güçlendiren yeni yapı, ulusal ve yerel gazetelere, yayın evlerine ve reklam ajanslarına verilen baskı hizmetinin daha nitelikli hale gelmesini sağlamıştır.

İhlas Gazetecilik bünyesinde yer alan Türkiye Gazetesi, bayiden satışın yanı sıra, elden dağıtım modelinin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olarak, ev ve işyerlerine doğrudan gazete dağıtımı yapmaktadır. Dünyada özellikle A.B.D. ve Japonya’da çok yaygın olarak uygulanan elden dağıtım sistemi, okuyucu ile sağlam bir iletişim kurmakla beraber satış istikrarı da getirmektedir. Elden dağıtım ağı aynı zamanda İhlas Grubu’nun pazarlama faaliyetlerine önemli bir müşteri tabanı sağlamaktadır.

IHGZT işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) İhlas Gazetecilik ’in ana faaliyet konusu  günlük, haftalık, aylık ve daha kısa ve uzun dönemli veya dönemsiz olarak Türkçe ve yabancı dillerde gazete, dergi, kitap, ansiklopedi, broşür ve mecmua çıkartmak, basmak, yurt içinde ve yurt dışında yaymak, satmak, dağıtmak ve pazarlamak olan İhlas Gazetecilik A.Ş.’nin amaç ve faaliyet konularının tam metni Şirket’in esas sözleşmesinde yer almaktadır. İhlas Gazetecilik imalat sanayii, kağıt ve kağıt ürünleri, basım ve yayın, basım, yayım ve bunlara bağlı sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

İhlas Gazetecilik, Borsa İstanbul’da BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM / BIST İstanbul / BIST 100 / BIST SINAİ / BIST TÜM / BIST ANA endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.