İndeks – INDES Hisse Senedi

0
1016

İNDEKS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – INDES

1989 yılında kurulan İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri tedarik etmektedir. İndeks, 200’den fazla dünya markasının dağıtımını gerçekleştirmekte, 500 personele ve 8000’den fazla iş ortağına sahiptir. İndeks, hepsi farklı teknoloji ürünleri alanlarında faaliyet gösteren 8 şirketi bünyesinde barındırmaktadır. Bu şirketler Index, Datagate, Despec, Netex, Homend, Artım Bilişim, Teklos’tur.

INDES işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören İndeks’in ana faaliyet konusu her türlü bilgisayar alım satımı, teknik ve yazılım desteği ve satışını bilgisayar malzemesi alım ve satımı, dizüstü bilgisayar, bilgisayar aksesuar sarf malzemeleri ve aksamları her türlü bilgisayarlı telekomünikasyon sistemlerinin ve bu sistemlerde kullanılan alet ve aksamlarının alımı satımı ithali ihracı ve pazarlamasını yapmaktır. İndeks teknoloji ve bilişim sektörlerinde hizmet vermektedir.

İndeks, Borsa İstanbul’da BIST BİLİŞİM / BIST TEKNOLOJİ / BIST TÜM / BIST TEMETTÜ / BIST YILDIZ / BIST İstanbul / BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.