İhlas Holding – IHLAS Hisse Senedi

0
4741

İHLAS HOLDİNG A.Ş. – IHLAS

1970 yılında kurulan İhlas Holding A.Ş. bünyesindeki 26 şirketi, 2.935 çalışanı ve 75 il, 286 ilçede bulunan 731 dağıtım-bayi ağı ve yaklaşık 5.500 kişilik pazarlama ekibiyle ülke çapında geniş bir etkinliğe sahiptir.

Türkiye Gazetesi’nin kurulmasıyla atılan İhlas Grubu, 1978 yılında Türkiye Gazetesi’nin elden dağıtılmaya başlamasıyla birlikte, “TÜRPA” markasıyla pazarlama faaliyetleri de gerçekleştirilmiştir. 1981 yılında kendi matbaa tesislerini kurarak Türkiye Gazetesi basılmaya başlanmış ve farklı baskı işleri ile yayın yelpazesi genişletilmiştir. “TÜRPA”, gazete dağıtımının yanı sıra daha pek çok ürünü de portföyüne dâhil ederek büyümüş ve 1994 yılına gelindiğinde binlerce tüketiciye yüz yüze ürün tanıtımı yapan yaygın bir pazarlama ağına dönüşmüştür.

IHLAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören İhlas Grubu’nun ana faaliyet konusu inşaat, sağlık, eğitim ve dahili ticarettir. İhlas Grubu mali kuruluşlar,  holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

İhlas Grubu, Borsa İstanbul’da BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST 100 / BIST MALİ / BIST YILDIZ / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST İstanbul / BIST 100-30 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.