İntema – INTEM Hisse Senedi

0
5653

 

İNTEMA İNŞAAT VE TESİSAT MALZEMELERİ YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. – INTEM

1978’de kurulan İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş., Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun VitrA-Artema markalı ürünlerinin pazarlama faaliyetlerini yürütmek amacıyla hizmet vermektedir. İntema organizasyonu altında faaliyetlerini yürüten ve sektöründeki ilk düzenli servis teşkilatı olan VitrA-Artema yetkili servisleri Türkiye çapında 114 noktada yapı grubu ürünlerine yönelik satış sonrası hizmet desteği sağlamaktadır.

1997 yılında önemli yapısal değişiklikler yaşayan İntema, Eczacıbaşı Yapı Grubunun tüm ürünlerinin Türkiye’deki tek pazarlama ve satış örgütü haline dönüşmüştür. Yetkili satıcılara iş ortaklığı anlayışı benimsetilerek pazarlama ve satış konularında verilen destekle Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nda üretilen ürünlerin tüketiciye paket olarak sunulması imkanı yaratıldı ve pazardaki rekabet avantajları artırılmıştır. Bünyesine katılan uzman kadrosu ve kapsamı gittikçe genişleyen hizmet alanları ile İntema, 1998 yılında Türkiye’nin modern mutfak ve banyolarda seçkin ve çok yönlü tasarım hizmeti ile satış yapan kurumu haline gelmiştir.

INTEM işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören İntema’nın ana faaliyet konusu Eczacıbaşı Yapı Grubu şirketlerine ait ürünlerin (seramik sağlık gereçleri, tamamlayıcı ürünler ve gömme rezervuarlar, armatür, banyo mobilyaları, banyo aksesuarları, seramik karolar, küvet ve duş sistemleri, derz dolgu malzemeleri), Türkiye çapında satışının yanı sıra banyo mutfak yenileme pazarına yönelik ürün ve hizmet bütününün proje ve tasarımından başlayan yönlendirici ve bilgilendirici tanıtım, teşhir, danışmanlık, satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirmektir. Bu kapsamda ilişkili kişi konumunda olmayan firmalardan (yurtiçi ve yurtdışı) sağlanan ürünlerin de satışını yapmaktır.

İntema, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST 100 / BIST HİZMETLER / BIST ANA / BIST TİCARET / BIST İstanbul endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.