İş GYO – ISGYO Hisse Senedi

0
4651

İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – ISGYO

İş Gayrimenkul Yatırım ve Proje Değerlendirme A.Ş.’nin, Merkez Gayrimenkul Yatırım ve Proje Değerlendirme A.Ş.’yi 1999 tarihinde devralarak gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmesiyle kurulan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., çeşitlendirilmiş ve dengeli portföy yapısıyla yatırımcılarına en uygun risk-getiri dengesini sağlama hedefine odaklı olarak hizmet vermektedir.

İş GYO’nun portföyünde İstanbul İş Kuleleri Kompleksi, İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi, İstanbul Marmara Park AVM, Ankara İş Kulesi, İstanbul Real Hipermarket Binası, İstanbul Maslak Ofis Binası, Ankara-Ulus Banka Hizmet Binası, İstanbul Sirkeci Banka Hizmet Binası, Ankara-Kızılay Banka Hizmet Binası, Antalya Banka Hizmet Binası, Nevşehir Kapadokya Lodge Otel, İstanbul Taksim Ofis Lamartine, Muğla Marmaris Mallmarine Alışveriş Merkezi’nden kira getiri elde etmektedir. Bunun dışında İş GYO’nun devam eden projeleri arasında İstanbul Finans Merkezi Projesi, İnistanbul Projesi, İstanbul Kartal Manzara Adalar Projesi, İstanbul Tuzla Teknoloji & Operasyon Merkezi Projesi, İstanbul Tuzla Karma Proje ve İzmir Ege Perla Projesi yer almaktadır.

ISGYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören İş GYO, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenlemeleri ile belirlenmiş usul ve esaslar dahilinde, gayrimenkullere, gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine, gayrimenkule dayalı haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilen, belirli projeleri gerçekleştirmek üzere adi ortaklık kurabilen ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerinde izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen bir sermaye piyasası kurumudur. İş GYO, mali kuruluşlar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

İş GYO, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST TEMETTÜ 25 / BIST TÜM / BIST TEMETTÜ / BIST MALİ / BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. / BIST 100-30 / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.