Karsusan – KRSAN Hisse Senedi

0
4344

KARSUSAN KARADENİZ SU ÜRÜNLERİ SANAYİİ A.Ş. – KRSAN

1976 yılında kurulan Karsusan Karadeniz Su Ürünleri Sanayii A.Ş, KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri öğretim üyelerinden, Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri ve Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü’nün balık üretimi konusunda akademik ve uzman personellerinden destek alarak sektördeki yatırım ve faaliyetlerine akademik bilgiler ışığında yön vermektedir. Yılların verdiği tecrübe ve konusunda uzman akademisyenlerin fikir ve görüşlerini değerlendirerek yaptığı yatırımlar sayesinde sektördeki yükselişine devam etmektedir.

Artı Yatırım Holding A.Ş.’nin ana iştiraki konumunda olan Altınyağ Kombinaları A.Ş.’nin yüzde 20.00 oranında hisselerini satın almış olduğu Karsusan  Karadeniz Su Ürünleri A.Ş. yeniden yapılandırma sürecine girmiş ve bir yandan yatırımlar ile organik anlamda büyürken bir yandan da kurumsallaşma ile sağlam bir yapıya ulaşmayı hedeflemektedir.

KRSAN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Karsusan’ın ana faaliyet konusu balık yağı ve balık unu üretimidir. Karsusan imalat sanayii, gıda, içki ve tütün, gıda maddeleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Karsusan, Borsa İstanbul’da YAKIN İZLEME PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.