Körfez GYO – KRGYO Hisse Senedi

0
1109

KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – KRGYO

1996 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. iştiraki olarak kurulan  Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., gayrimenkul sektöründe yatırım yapmaktadır. Kurulduğu tarihten buyana birçok inşaat ve gayrimenkul projesinde faaliyetler gösteren Körfez GYO, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 05.12.2011, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nün 14.12.2011 tarihli izinleri ve İstanbul Ticaret Sicil Memurluğu’nun 29.12.2011 tarihli tescili ile “Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.” olarak unvan değişikliğine gitmiş ve gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşüm sürecini tamamlamıştır.

Körfez GYO’nun halka açılma ve büyüme doğrultusundaki stratejisi, nitelikli ve karlı gayrimenkul projelerine yatırım yaparak tüm paydaşlarını bu yatırımların getirilerine ortak etmek ve bunu uygularken de topluma kaliteli, estetik, modern ve şehir ile uyumlu mekânlar kazandırmaktır.

KRGYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Körfez GYO’nun faaliyetleri, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde belirtilen amaç ve konularla iştigal etmek, esas olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım yapmaktır.

Körfez GYO, Borsa İstanbul’da KOLEKTİF YATIRIM ÜRÜNLERİ VE YAPILANDIRILMIŞ ÜRÜNLER PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.