Metro Holding – METRO Hisse Senedi

0
5236

METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş. – METRO

1977 yılında Van’da Van-Et A.Ş. adı ile kurulan Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. ilk yıllarında büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile kanatlı hayvan yetiştiriciliği, kesimi, bunlara bağlı olarak et ve et ürünleri ile yan ürünlerinin ve diğer gıda maddeleri üretim ve pazarlamasıyken, 2009’da şimdiki haline dönüştü.

Metro Holding bünyesinde turizm, gıda, maden, enerji sektörlerinde faaliyet gösteren 13 firma bulunmaktadır. Metro Holding’in iştirakleri arasında Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Tic. A.Ş., Mepet Metro Petrol ve Tesisleri San. Tic. A.Ş., Metro Maden Maden Pazarlama Dağıtım Hizmetleri A.Ş., Metro Altın İşletmeciliği San. ve Tic. A.Ş., Metro Travel Organizasyon Tic. A.Ş., Metro Grup Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., Vanet Gıda San. İç ve Dış Tic. A.Ş., Vanbes Besicilik San.ve Tic.A.Ş., Metro Rent A Bus Otobüs Kiralama A.Ş., Metro Otomotiv Pazarlama San. ve Tic. A.Ş., Samsun Gıda San. ve Tic. A.Ş., Metross Gıda Sanayı ve Tıc.Ltd.Stı., Ülkem Bafra Bakliyat Pirinç San. ve Tic. Ltd. Şti., Samsun Fındık İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti., Samsun Metro Turizm Nakliyat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., Çarşamba Turistlik Tesisleri İşletmeleri ve Petrol Ürünleri Tic.Ltd.Şti. Ve Pita İkram ve Gıda Ürünleri Ticaret A.Ş. bulunmaktadır.

METRO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Metro Holding BIST İstanbul / BIST MALİ / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST 100-30 / BIST 100 / BIST TÜM / BIST YILDIZ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.