Mil puanlarınızı nasıl harcarsınız?

Kazanılan mil puanlarının harcanması büyük bir keyifle yapılıyor. Hele de yolculuktan alışverişe kadar kullanıldığı yerler genişletildiğinde.

0
2656

THY’nin online satış markası olan Shop&Miles markası ile sunduğu kredi kartlarının kazandırdığı mil puanlar bugüne kadar yolculukta harcanırken bugün çok daha fazla kullanım alanına sahip. Mil puan ile bedava uçma hizmetini diğer bankaların da vermesi ise mil puanı ile uçmak isteyen kullanıcıları hızla artırıyor. Bugün mil puanı kazanma imkanı sunan kartlara talep milyonlara yaklaştı. Durum böyle olunca da mil puanların harcanması konusunda en çok merak edilenler arasına giriyor.

Shop&Miles, Wingscard, Adios Kart, Parafly, Pegasus Kart sahipleri kazandıkları mil puanları nasıl harcayacak?

Bankaların ve bazı hava yolları şirketlerinin sunduğu mil puanlarının harcanması aslında çok basit bir de o kadar keyifli fakat mil puanlarının nasıl harcanacağını anlatmadan önce mil puanı nasıl kazanılır üstünde durmak istiyorum.

Mil puan nasıl kazanılır?

Mil puanı kazandırma özelliği olan kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerinizden mil puan kazanırsınız. Mil puanı kazanabilmeniz için ise kredi kartınızın mil puanı kazandırma özelliğine sahip olması gerekiyor.

Mil puan kazandıran programın amacı kullanıcılarına alan vergisi olmadan, istediği hava limanından dilediği kadar bedava bilet alma hakkını kazandırmaktadır. Ayrıca ödül bilet, refakatçi kartı bileti, Star Alliance üyesi tüm hava yolları uçuşları da mil kartının sunduğu hizmetler arasında.

Tabii söylemeye gerek var mı, mil puanı kazanılabilmesi için mil puan kazandıran kredi kartlarından edinmeniz gerekiyor.

Mil puanı hangi kredi kartları kazandırıyor?

Mil puanı kazandıran kredi kartları ve havayolları kartları arasında en popüler olanları şunlar: Shop&Miles, Wingscard, Adios Kart, Parafly, Pegasus Kart

Mil puan kazandıran tüm kredi kartlarından kazanılan mil puan aynı mı sorusu da çok soruluyor. Mil puan kazandıran kredi kartlarının genelinde benzer hizmetler var. Burada asıl detay siz hangi kredi kartıyla daha fazla mil puan kazanabileceğinizde. Kullanım alanı ve puan kazandırma sistemi sizin harcamalarınızla uyum sağlamıyorsa kazandığınız mil puanda beklentinizi karşılamayabiliyor.

Mil puan kazanımı eskiden uçak yolculuğu ile kazanılıyordu bugün ise alışveriş ile de kazanılabiliyor. Dolayısıyla mil puan kazandıran kartınızın özelliklerini iyi bilmeniz gerekiyor.

Mil puanı harcamalarınızı mil puan anlaşması olan tüm hava yolları ile yapabiliyorsunuz. Yerli ve yabancı birçok havayolu size bu hizmeti veriyor. Yeterince mil puanınız varsa Amerika’ya bile birçok kez tüm ailenizle bedava uçuş yapabilirsiniz. Bu sebeple mil puan kredi kartı kullanıcıları tarafından tercih edilen hizmetlerin arasında yer alıyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.