Netaş Telekomünikasyon – NETAS Hisse Senedi

0
1138

NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. – NETAS

1967 yılında kurulan Netaş Telekomünikasyon A.Ş., servis sağlayıcılara ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma iletişim ağının modernizasyonunda faaliyet gösteren Netaş, Türkiye’nin ve bölgenin dijital dönüşümünde önemli bir görev üslenerek kamu, telekomünikasyon, finans ve genel sektörden önde gelen şirketlere geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Netaş, Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi araştırmasında, 2015 satış gelirleriyle “Sistem Entegrasyonu”, “Sistem Entegrasyonu – Donanım”, “Sistem Entegrasyonu – Yazılım”, “Ağ Donanımı”, “Yazılım İhracatı” ve “Kurulum Bakım Destek Hizmetleri” kategorilerinde sistem entegratörleri arasında lider konumdadır. 2016 yılında çok uluslu bilişim çözüm ve sistemleri üreticisi ZTE, Netaş’ın, One Equity Partners’ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech B.V.’ye ait olan yüzde 48.04 hissesini satın almıştır.

NETAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Netaş’ın ana faaliyet konusu servis sağlayıcılara ve kurumsal müşterilerine, katma değerli IP servislerini, çoğul ortam ve ses hizmetlerini destekleyebilmeleri için Kablosuz ve Kablolu Ağlar, Kurumsal Ağlar ve Optik Ağlarla donatılmış iletişim altyapısı sunmakta, ağ ve iletişim çözümleri ile modern iletişim altyapıları kurmaktadır.

Netaş, Borsa İstanbul’da BIST İstanbul / BIST 100 / BIST BİLİŞİM / BIST 100-30 / BIST TEKNOLOJİ / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST YILDIZ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.