Odaş Elektrik – ODAS Hisse Senedi

0
1001

ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş. – ODAS

Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş’nin  ana faaliyet konularının başında elektrik üretimi gelmektedir.  Mevcut doğal gaz, hidroelektrik, güneş gibi primer kaynaklı üretim santrallerine ilave olarak yerli kömüre dayalı termik santral yatırımını devam etmektedir. Enerjide dikey entegre yapısı üretim faaliyetlerinin yanı sıra elektrik ve doğal gaz satış organizasyonundan gelmektedir.

Odaş enerji sektöründeki hızlı büyüme trendinin yanında madencilik faaliyetlerine de başlamış bulunmaktadır. Madencilikte stratejik ürün olan antimuan trioxide üretimine başlamıştır. Bunun yanında elinde bulunan çeşitli ruhsatlarda ki değerli metal ve kömür kaynaklarını genişletmek üzere çalışmalarına devam etmektedir.

ODAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Odaş’ın ana faaliyet konusu elektrik üretimi,elektrik perakende ve toptan satış, değerli metal ve madencilik faaliyetleridir. Odaş elektrik gaz ve su, elektrik gaz ve buhar sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Odaş, Borsa İstanbul’da BIST YILDIZ / BIST TÜM / BIST HİZMETLER / BIST 100 / BIST 100-30 / BIST ELEKTRİK endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.