Park Elektrik – PRKME Hisse Senedi

0
1368

PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – PRKME

1994 yılında tekstil sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2000 yılında gerçekleştirdiği Ana Sözleşme değişikliğiyle ticaret unvanını ve faaliyet alanını madencilik ve enerji sektörlerine giriş için hazır hale getirerek, madencilik alanında faaliyet göstermektedir.

Ciner Grubu’na bağlı olarak faaliyet gösteren Park Elektrik’in halka açık paylarının dışındaki payların büyük bölümü grup içi gerçek ve tüzel kişilere aittir. Park Elektrik, halen Siirt Madenköy’de bakır madeni işletmektedir. Madenin kaynakları son JORC uyumlu tüvenan rezerv raporuna göre 36 milyon tonu kanıtlanmış (measured) olmak üzere yaklaşık olarak 41.5 Milyon ton (measured+indicated+inferred) belirlenmiştir. Şirket konsantre bakır üreterek ihraç etmektedir. Konsantre tesisinin yıllık kapasitesi 1 milyon 800 bin ton tüvenandır. Üretimin tamamı ihraç edilmektedir.

PRKME işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Park Elektrik’in faaliyet konusu, her türlü maden, maden cevheri ve bunların türevlerini aramak ve çıkarmak, işlemek, gerek kendi ürettiği ve gerekse temin ettiği her türlü maden ve madenden üretilmiş maddeyi işlemek, saflaştırmak, arıtmak, elektrik enerji ve buhar ihtiyacını karşılamak üzere kojenerasyon santralleri kurmak, bunları işletmek, enerji fazlasını satmak, cam, maden ve maden türevlerinden her türlü elyaf üretimi ve bu elyaflardan her nevi ürünü üretmek, elektrik üretimi ve dağıtımı ile ilgili santraller kurmak, bunları işletmek, işlettirmek ve satmaktır.

Park Elektrik, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST MADENCİLİK / BIST SINAİ / BIST TÜM / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST 100-30 / BIST YILDIZ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.