Sosyal medya paylaşımlarınızı nasıl çok okutabilirsiniz?

Sosyal medya fikirlerinizi, fotoğraflarınızı, eserlerinizi paylaşmanın, yeteneklerinizi göstermenin ve internetten para kazanmanın en keyifli ve en maliyetsiz yöntemlerindendir. Tabii, sosyal medya içerik paylaşımlarınızı okutabildiğiniz sürece.

0
3051

Sosyal medya içerik paylaşımlarınızı çok okutmanın yöntemlerinden önce sosyal medya kanallarıyla ilgili bazı detaylara dikkat çekmek istiyoruz. Sosyal medya ağlarının her geçen gün hızla artması, kullanıcı profillerinin ayrışmasına neden olur. Hatırlayın Facebook’un kuruluşunu. İlk tasarlandığında kullanıcılarını üniversite öğrencileri oluştururken bugün 25 yaş üstü kadınların çoğunlukta olduğu bir kullanıcı profiline sahip oldu.

Tumblr’ hatırlayın! İlk beğenimize sunulduğunda hedef kitleyle ilgili bir sınırlama olmamasına rağmen bugün genç kuşağın kendini özgürce ifade ettiği bir platform oldu. Keza Instagram, Swarm, Snapchat için de durum farklı değil.

Endişelenmeyin! Bu konuyu anapara.com olarak sizin için derledik. İşte size sosyal medya paylaşımlarınızı okutmanın pratik yolları…

Sosyal medya kanalının üye profiline hitap edin

Sosyal medyada 50’den fazla sosyal paylaşım kanalı etkin olarak kullanılmaktadır. Paylaşılan içerik; ünlü ve markalaşmış bir kişinin üretimi de olsa doğru sosyal medyada ve doğru argümanlarla sunulmadı ise sanal dünyanın çöpleri arasına girmekten kurtulamaz. Mesela genç kullanıcıların yoğun olduğu bir kanalda kireçlenme üzerine bir içerik ilgi çekmeyecektir. Ya da ev kadınlarının hakim olduğu bir grupta futbol üzerine bir makale gibi bir içerik ilgi görmeyecektir. Öyleyse sosyal medyada içerik paylaşımlarınızın ilgi görmesi için sosyal medya kanalının üye profili ile içeriklerinizin hedef kitlesi aynı olmasına öncelikle dikkat etmelisiniz. Bu husus sosyal medyada içerik paylaşımlarınızı okutmanızda önemli bakış açılarından en önemli olanı belkide…

İnternetten para kazanmanın 5 pratik yolu

Sosyal ağınızı zenginleştirin

Sosyal ağlarda içeriklerinizin çok hızlı yayılabilmesi sosyal ağınızda ne kadar kişi olduğuna, bu arkadaşların kendi ağlarında ne kadar popüler olduklarına bağlıdır. Dolayısıyla sosyal ağınıza arkadaşları fazla olan ve çevrelerinden ilgi gören popüler arkadaşları eklemeye çalışın. Böylece bu arkadaşların kendi platformlarında içerikleri paylaşması içeriklerinizin hızla yayılmasına etki yapacaktır.

Sizin için en uygun yatırım stilleri

Paylaştığınız içerik ile bağlantılı gruplarda paylaşım yapın

Sosyal medya kanalarında kendi ağınıza üye arkadaşlarınızla içerik paylaşabileceğiniz gibi gruplarda kurabilir ya da ilgili gruplara üye olarak bu mecralarda paylaşımda bulunabilirsiniz. Mesela kedi severler grubu, fotoğrafçılık kulübü, borsacılar grubu gibi milyonlarca grup olduğu gibi siz de bir grup oluşturup içeriklinizi bu grupta paylaşabilirsiniz. Gruplara ise ağınızda bulunan kişileri davet edebilirsiniz. Unutmayın! Takipçileri daha aktif olan sosyal medya hesaplarının etki gücü diğerlerinden daha fazladır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.