Trabzonspor – TSPOR Hisse Senedi

0
5221

TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş. – TSPOR

1967 yılında kurulan ve 3 büyükler dışında ilk kez şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor’un profesyonel futbol yatırım ve spor yönetimi faaliyetlerini yürütmek için hayata geçirilen Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş., Trabzonspor’un marka değerini, pazarlama, reklâm ve sponsorluk anlaşmaları ve TV yayın gelirleri ile yükseltmek ve Trabzonspor isminin ticari getirisini arttırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Trabzonspor Sportif, tüm futbol faaliyetlerini bünyesinde barındırmaktadır.

Trabzonspor Sportif’in iştirakleri arasında Bordo Mavi Enerji Elektrik Üretim Tic. A.Ş., Trabzonspor Telekomünikasyon A.Ş. bulunmaktadır.

TSPOR işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Trabzonspor Sportif’in ana faaliyet konusu sportif idman faaliyetleri sözleşmede yazılı hususlardır. Trabzonspor Sportif, eğitim, sağlık, spor ve diğer sosyal hizmetler, toplum hizmetleri sosyal ve kişisel hizmetler, spor hizmetleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Trabzonspor Sportif, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST YILDIZ / BIST HİZMETLER / BIST SPOR / BIST TÜM / BIST 10 sektörlerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.