Sönmez Filament – SONME Hisse Senedi

0
2687

SÖNMEZ FİLAMENT SENTETİK İPLİK VE ELYAF SANAYİ A.Ş. – SONME

1972 yılında Bursa’da Sönmez Holding’e bağlı olarak kurulan Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş., polimerden başlayarak her türlü polyester iplik ve elyaf üretmek amacı ile kurulmuştur. Sönmez Pamuklu, 01 Ağustos 2008 tarihinde üretimine ara vermiş ve 06 Kasım 2008 tarihi itibariyle üretime verilmiş olan ara sürekli hale getirilmiş ve bu tarih itibariyle bütün üretim faaliyetleri tamamen ve sürekli olarak sona erdirilmiştir.

Sönmez Filament, tekstil sektörü dışında daha farklı alanlarda ve daha karlı olabilecek şekilde faaliyetlerde bulunma amacı ile 2011 yılında Sönmez Çimento Yapı ve Madencilik A.Ş.’ne yüzde 15 oranında iştirak etmeye başlamıştır. Sönmez Filament, üretim faaliyetlerinin durdurulması sonucu kapalı alanların kira yolu ile değerlendirilmesine devam edilmektedir.

SONME işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Sönmez Filament’in ana faaliyet konusu polyester, polyamit, akrilik, selülojik, polinozik, sentetik, suni iplik veya elyafların üretimini yapmak, işletmek vs. mukavelesinde yazılı diğer işlerdir. Sönmez Filament, gayrimenkul faaliyetleri ve gayrimenkul faaliyetleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Sönmez Filament, Borsa İstanbul’da ANA PAZAR’da işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.