TSKB GYO – TSGYO Hisse Senedi

0
4630

TSKB GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – TSGYO

2006 yılında kurulan TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., ortaklarına yüksek getiri sağlamak amacıyla karlı bir gayrimenkul portöyü oluşturmayı ve geliştirmeyi hedeflemektedir. Türkiye’nin ilk özel sermayeli kalkınma ve yatırım bankası olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.’nin (TSKB) bir iştiraki olan TSKB GYO, Bankanın 66 yıllık kurumsal birikim ve deneyiminden güç almaktadır.

10 milyon TL başlangıç sermayesi ile kurulan  TSKB GYO’nun, yaptığı yatırımlarla aktif büyüklüğü 30 Eylül 2016 sonu itibariyle 419 milyon TL’ye, yönetim altındaki kiralanabilir alan büyüklüğü ise 3 bin metrekareden 66 bin metrekareye ulaşmıştır.

TSGYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören TSKB GYO, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenlemeleri ile belirlenmiş usul ve esaslar dahilinde, gayrimenkullere, gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine, gayrimenkule dayalı haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilen, belirli projeleri gerçekleştirmek için adi ortaklık kurabilen ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerinde izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen bir Sermaye Piyasası Kurumudur. Şirket’in faaliyet esasları, portföy yönetim politikaları, yapamayacağı işler, yatırım faaliyetleri, yatırım yasakları, yönetim sınırlamaları, portföy sınırlamaları ve portföy çeşitlendirmesi ile mutlak hakların tesisi ve tapu işlemleri hususunda Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlemelerine ve ilgili mevzuata uyulur.

TSKB GYO, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST MALİ / BIST TÜM / BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.