Anadolu Hayat Emeklilik – ANHYT Hisse Senedi

0
1896

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. – ANHYT

1990 yılında kurulan Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi unvanını taşıyan Anadolu Hayat Emeklilik aynı zaman da Türkiye’nin halka açık ilk emeklilik şirketi olmakla birlikte hayat sigortaları ve bireysel emeklilik Sistemi toplamında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşımaktadır.

Türkiye İş Bankası’nın iştiraki olan Anadolu Hayat Emeklilik, İstanbul’da 3, Ankara’da 2, Adana, Bursa, İzmir, Kocaeli, Antalya ve Trabzon’da bulunan bölge satış müdürlükleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki şubesi, direkt satış ekibi, 300’e ulaşan acentesi ve Türkiye İş Bankası ve Anadolubank’ın 1.450’yi aşan şubesiyle hizmet vermektedir.

Hisse senedi ANHYT kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Anadolu Hayat Emeklilik’in faaliyet konusu  ferdi veya grup bireysel emeklilik faaliyetlerinde bulunmak, bu kapsamda emeklilik fonları kurmak, kuracağı fonlara ilişkin iç tüzüğü oluşturmak, emeklilik sözleşmeleri, yıllık gelir sigortası sözleşmeleri, portföy yönetimi sözleşmeleri, fon varlıklarının saklanması için saklayıcı ile saklama sözleşmeleri akdetmek, ferdi veya grup hayat ya da ölüm sigortaları ile bunlara bağlı kaza sigortaları, her türlü can sigortaları ve bütün bu sigortalarla ilgili reasürans işlemleri yapmaktır. Anadolu Hayat Emeklilik mali kuruluşlar ve sigorta şirketleri sektörlerinde hizmet vermektedir.

Anadolu Hayat Emeklilik Borsa İstanbul’da BIST YILDIZ, BIST SİGORTA, BIST MALİ, BIST TÜM, BIST TÜM-100, BIST TEMETTÜ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.