Paylaşım ekonomisi Nedir?

Paylaşım ekonomisi; ürün ve hizmetlerin teknoloji vasıtasıyla paylaşılarak tüketilmesidir. Son zamanların en popüler kavramları arasında yer alan paylaşım ekonomisi, paylaşım üzerine kuruludur.

0
1287

İnternet kullanımının artmasıyla beraber hayatımıza birçok yenilik geldi. Hal böyle olunca artık herkes, her şeye kolayca erişebiliyor. Paylaşım ekonomisi de bu nokta da bireylere bir çok imkan sunuyor. Örneğin; tatile çıkmak istiyorsanız evini ya da odasını kiraya vermek isteyenlerle seyahat siteleri aracılığıyla bir paylaşım içerisine girebilirsiniz. Seyahatin yanı sıra, eşya ve daha birçok şeyden paylaşım ekonomisi kapsamında yararlanabilirsiniz.

Paylaşım ekonomisinin faydası nedir?

Paylaşım ekonomisi sayesinde bütçenizi çok zorlamadan o anda ihtiyacınız olan bir şeyi satın almadan kiralayabilirsiniz. Böyle bir durum hem size hem de karşı tarafa fayda sağlayacaktır.

Avrupa Tüketiciler Derneği Ekonomi Bölümü Başkanı Guillermo Beltra ise paylaşım ekonomisinin faydasını şöyle açıklıyor: Çok daha ucuz bir şekilde hiç tanımadığınız biriyle seyahat ederek benzin masrafını azaltabilir ya da bir ev aletini daha önce hiç konuşmadığını bir komşunuzdan ödünç alabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.