Servet GYO – SRVGY Hisse Senedi

0
2266

SERVET GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – SRVGY

2009 yılında kurulan Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili düzenlemelerine göre gayrimenkullere ve gayrimenkul projelerine yatırım yapmak üzere kurulmuş bir gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. Gayrimenkul sektöründe 38 yıllık birikime ve tecrübeye sahip olan Sinpaş Grubu şirketlerinden biri olan Servet GYO, ağırlıklı olarak perakende, endüstriyel ve ofis kullanım amaçlı gayrimenkullere yatırım yapmaktadır.

Servet GYO’nun ana yatırım stratejisi sahip olduğu binaları en iyi şekilde yöneterek istikrarlı bir kira geliri elde etmek ve uygun fırsatlar buldukça yeni yatırımlarla portföyünü büyütmektir. Servet GYO yeni yatırımlarında tamamlanmış binaları satın almaktan ziyade boş arsalar üzerinde proje geliştirmeyi tercih etmektedir. Servet GYO, başlangıç yatırımı daha düşük olduğundan arsaları peşin bedelle satın almak yerine arsa sahipleri ile kat karşılığı veya hasılat payı karşılığı anlaşmalar yapmayı tercih etmektedir. Servet GYO geliştirdiği projelerde ürettiği binaları portföyünde tutup kiraya verebildiği gibi, uygun koşullar oluşması durumunda satarak nakde de çevirebilmektedir.

SRVGY işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Servet GYO’nun ana faaliyet konusu gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. Servet GYO, mali kuruluşlar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Servet GYO, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. / BIST MALİ / BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.