TAV Havalimanları – TAVHL Hisse Senedi

0
1377

TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG A.Ş. – TAVHL

1997’de İstanbul’da Tepe ve Akfen gruplarının ortak girişimiyle kurulan TAV Havalimanları Holding A.Ş., havalimanı işletmeciliğinde alanında faaliyet göstermektedir. Havalimanı işletmeciliğinde TAV, Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas-Bodrum ve Gazipaşa-Alanya Havalimanları’nı işletiyor. TAV yurtdışında ise Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Manastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ve Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine, Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanları’nda hizmet sunmaktadır.

TAV bağlı ortaklıkları ve iştirakleriyle birlikte duty-free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet göstermektedir. Bu çerçevede TAV, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty-free, yiyecek içecek ve diğer ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor. TAV Havalimanları, 2015’te 780 bin uçak seferine ve 102 milyondan fazla yolcuya hizmet sunmaktadır.

TAVHL işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören TAV’ın ana faaliyetleri arasında yurtiçi ve yurtdışında havalimanı terminal işletmeciliği ve terminal hizmetleri sunmaktadır. TAV, mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

TAV, Borsa İstanbul’da BIST İstanbul / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST MALİ / BIST 100 / BIST 50 / BIST 30 / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST TEMETTÜ 25 / BIST YILDIZ / BIST TÜM / BIST TEMETTÜ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.